امنیت سیستم های اتوماسیون صنعتی

دریافت گواهی امنیت صنعتی برای اولین بار در کشور

همان‌گونه که مستحضرید شرکت امان (پیشگامان امن‌آرمان) بر اساس رسالت امن‌سازی سایبری انواع محیط‌های کنترل صنعتی در سال 1401  تأسیس گردید و در این راستا با حضور فعال در حوزه‌های مختلف نظیر مشاوره، آموزش، استخراج آسیب‌پذیرهای امنیتی و درنهایت امن‌سازی سایبری سامانه‌های کنترل صنعتی توانسته توانمندی‌های خود به سازمان‌های مرتبط و صنایع اثبات نماید. جناب آقای دکتر خلیلی مدیر تحقیق و توسعه شرکت امان در گفت‌وگو با روابط عمومی شرکت امان اخبار خوبی را برای تمامی صنایع و مدیران، مسئولین، پژوهشگران و همراهان عزیز و همیشگی شرکت امان مطرح نمودند.  در  ادامه خلاصه این گفت‌و‌گو را مرور می‌نماییم.

به لطف خداوند، شرکت امان در مورخه  26/06/1402 توانست برای اولین بار در کشور  گواهی «امن‌سازی و مقاوم‌سازی سامانه‌ها، زیرساخت‌ها و سرویس‌های صنعتی» که به شکل تخصصی و ویژه در حوزه امنیت انواع سیستم های کنترل صنعتی اعطا می‌شود را کسب نماید.

بنده به نمایندگی از مدیران امان، هموار شدن مسیر صدور این گواهی در کشور و دریافت این گواهی بسیار ارزشمند را آن‌هم برای اولین بار در کشور به همه همکاران عزیز شرکت امان و جامعه امنیت صنعتی کشور تبریک عرض می‌نماییم.

 لازم به ذکر است که این گواهی با طرح موضوع از سوی شرکت امان به  مرکز محترم مدیریت راهبردی افتا (نهاد ریاست جمهوری) و همراهی کارفرمایان محترم به‌عنوان یک نیاز جدید تخصصی در کشور مطرح گردید.  در ادامه با  پیگیری‌های فراوان و برگزاری جلسات متعدد با مرکز محترم راهبردی افتای ریاست جمهوری و همراهی ارزشمند این مرکز که جای تشکر و تقدیر دارد، این گواهی برای اولین بار در کشور صادر گردید.

شرکت امان مفتخر است جهت هموار نمودن  این مسیر و تسهیل این فرایند در کشور نخستین گام را برداشته است و همان‌طور که در عنوان شرکت نیز ذکرشده است، شرکت امان (پیشگامان امن‌آرمان)، پیشگام در حوزه امنیت سایبری صنعتی کشور است و تلاش می‌نماید جهت ارتقاء امنیت سایبری صنعتی کشور در ابعاد مختلف به کشور عزیزمان ایران خدمت نماید و تلاش نماید از این به بعد سازمان‌ها و صنایع کشور جهت امن‌سازی به دنبال استعلام گواهی‌های تخصصی صنعتی باشند نه گواهی‌های صرفاً حوزه IT.

همچنین  لازم به ذکر است به لطف خداوند، همان‌طور که پیش‌ازاین نیز اطلاع‌رسانی شده است، شرکت امان در مورخه  18/04/1401 توانست عنوان دانش‌بنیانی در حوزه امنیت سامانه‌های کنترل و اتوماسیون صنعتی را از معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری  کسب نماید. گواهی دانش‌بنیانی امان نیز برای اولین بار در کشور در حوزه تخصصی مدیریت مخاطرات امنیت سیستم های کنترل صنعتی به دست آمد؛ این گواهی‌ها و حسن انجام کارهای متعدد شرکت امان خود گواه بر کیفیت علمی و فنی شرکت امان دارد.

جهت آشنایی بیشتر با شرکت پیشگامان امن آرمان(امان) ‌این تیزر معرفی را ببینید.

مطالب مرتبط:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments