امن سازی سیستم‌های کنترل صنعتی

بیانیه شرکت امان در زمینه امنیت سیستم‏های کنترل صنعتی در سال جدید

ضمن تبریک سال نو خورشیدی به همه هم‌میهنان عزیز و آرزوی سالی سرشار از موفقیت و پیروزی؛ در سال 1400، متأسفانه شاهد تهدیدات سایبری متعدد علیه سامانه‌های کنترل صنعتی، صنایع و زیرساخت‌های حیاتی کشور بودیم. در آن‌سوی جنگ سایبری، جهت ارتقاء امنیت سایبری کشور در وزارتخانه‌ها، سازمان‌‏ها، صنایع، شرکت‌ها و …  تلاش‌‌های متعددی صورت پذیرفت.

 به‌عنوان یک شرکت ایرانی، از حضور فعال کارشناسان و متخصصین این حوزه بسیار خوشنودیم، چراکه کشور عزیزمان همواره در جبهه تهاجم سایبری قرار داشته و به شکل مستمر زیرساخت‌های حیاتی آن مورد تهدیدات سایبر-فیزیکی قرار دارد. امید است حضور فعال شرکت‌ها و متخصصین امنیت کنترل صنعتی و ارائه تجارب و دانش ارزشمند آن‌ها به‌ویژه از طریق فضای مجازی یا دوره‌های آموزشی بتواند خلاء بسیار قابل‌توجه در حوزه امنیت کنترل صنعتی کشور را در بخش آگاهی بخشی و حساس سازی پر نماید تا در گام بعد این متولیان، مدیران و کارشناسان محترم صنایع باشند که با درایت و تدبیر خود گام‌های بیشتری را در جهت امن سازی زیرساخت‌های حساس، حیاتی و مهم کشور در سال 1401 بردارند.

 در اینجا جا دارد به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه تخصصی امنیت سیستم‌های کنترل و اتوماسیون صنعتی، به سهم خود، از همه عزیزان فعال در حوزه امنیت سامانه‌های کنترل صنعتی (مدیران، متولیان، مشاورین، متخصصین، کارشناسان، پژوهشگران و دانشجویان و غیره) قدردانی کنیم. چون هدف خدمت به این مرزوبوم است، امید است در کنار یکدیگر و با حمایت مسئولین، امنیت سایبر-فیزیکی صنایع کشور را به نحو احسن ارتقاء بخشیم. قطعاً با توجه به ابعاد وسیع صنایع کشور، مشارکت و فعالیت سازنده تمام بازیگران این حوزه، موجب بهبود در پروژه‌های امن سازی و از همه مهم‌تر ارائه برنامه‌های امنیتی منسجم و ارزنده برای صنایع کشور خواهد شد، صنایعی که وضعیت امنیت سایبر-فیزیکی غالب آن‌ها تا ایده‏ال‌‌های امنیتی فاصله زیادی دارد و اتکا به راهکارهای غیرعلمی و غیرتخصصی به‌ویژه در صنایع حساس، انتخاب بسیار پرمخاطره‌ای است.

ما در امان همراه مطمئن سازمان‌ها، صنایع، شرکت‌های مادر تخصصی و غیره هستیم تا با ارائه خدمات مشاوره و امن‌سازی مبتنی براستانداردها مورد تائید مراجع ذی‌صلاح و با اتکا به تجربه عملیاتی و آزمایش در محیط‌های امن، از زمان طراحی تا پیاده‌سازی و بهره‌برداری سیستم‌های کنترل صنعتی، اسکادا، تله‌متری، دیسپاچینگ و نظایر آن‌ها کمک نماییم تا صنایع و سازمان‌هایی داشته باشیم که طرح‌های امنیتی آن‌ها پشتوانه دقیق و اصولی داشته باشد و از انجام کارهای سلیقه‌ای و غیراصولی خودداری نماییم. به امید پیشرفت امنیت صنایع گوشه گوشه ی این مرزوبوم در سال 1401.

مطالب مرتبط:

امن سازی سیستم‌های کنترل صنعتی
تبریک نوروز و امن سازی سیستم‌های کنترل صنعتی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments